Co takhle oslavit Vánoce v exotice? Čtěte náš přehled jak na to!

Thajsko, Maledivy, Bali, Dominikánská republika, Brazílie…v posledních letech stoupá počet Čechů, kteří odlétají oslavit Vánoce do teplých krajů. Láká vás očekávat Ježíška v exotice, ale nevíte, jak to vlastně probíhá? Sepsali jsme pro vás základní informace, které vám tento typ dovolené přiblíží!

Vánoce v Thajsku

Převážně budhistická země Vánoce kupodivu slaví také. Místní si tu rádi mezi sebou vymění drobnost jako dárek. Nemusíte se však bát, že vás v Thajsku neosloví duch Vánoc – vánoční dekorace a sám Santa Claus je zde na každém rohu. Ve většině případů se jedná o marketingový tah, kdy prodejci moc dobře ví, že jejich zemi navštěvují turisté slavící Vánoce. Jelikož se v Thajsku výhodně nakupuje, je tato destinace známá tzv. Vánočním nakupováním. Doporučujeme zde mrknout na pobyty včetně LAST MINUTE nabídek se slevou až 57%!.

Královský palác v Bangkoku

Vánoce na Maledivách

Na místě charakteristickém čistotou, krásnými plážemi a křišťálovým mořem oslava Vánoc není tradicí. Pokud vás tato destinace lákala, nemusíte zoufat. Ty dražší letoviska zde opravdu dbají na maximální komfort zákazníka a jsou na tento svátek připraveni. Často zde narazíte na svátečně dekorované prostory, a dokonce i nějaký ten dáreček.

Vánoce jsou zde v duchu dobrého a zdravého jídla a jelikož jsou Maledivy známé respektováním své flóry a fauny (často se při vstupu na ostrov platí ekologická daň), žádné ohňostroje zde nečekejte. Nabídku pobytů na Maledivách naleznete zde.

Nádherné pláže na Maledivách

Vánoce v Dominikánské republice

V křesťanské Dominikánské republice jsou Vánoce ve znamení velkých oslav.

Ač se jedná o exotickou destinaci, hlásí se zde 95% obyvatel římskokatolické církvi. Křesťanství sem přivezli evropští kolonisté.

Přípravy na největší křesťanský svátek zde začínají už tři měsíce před jeho příchodem. Narazíte zde na koledy, krásnou výzdobu na každém rohu a plno tanečníků. Štědrý den se slaví až do rána.  Za dodržování jejich zvyků by se kolikrát i Čech mohl stydět. Zde totiž nehrozí, aby místní promeškal půlnoční mši. Kostel, nebo kostelík se nachází v každé vesničce a jeho návštěva je pro ně samozřejmostí, přes kterou nejede vlak.

Pokud tedy vyhledáváte místo, kde se Vánoce opravdu slaví (i když trochu divočeji), je Dominikánská republika pro vás to pravé. Na výběr máte mnoho zájezdů.

Vesnička Altos de Chavón (kulturní centrum místních)

Vánoce na Bali

V prosinci nebývá Bali nejnavštěvovanější, a to pro vás může být výhodou. Nezapomeňte, že od poloviny prosince začíná období dešťů. Nemusíte se však bát, že prosedíte celé dny schovaní v hotelu. Začátkem tohoto mokrého období prší málo a převážně v noci.

Na Bali jsou obyvatelé balijského hinduistického vyznání, a tak tu jednoduše na Vánoce nikdo moc nemyslí. Vy však můžete být chytří a oslavit je po svém. Je známo, že je na Bali velká česká komunita a lze ji najít na sociálních sítích. Není tedy problém se k nim přidat, přijít na hromadnou oslavu Vánoc a seznámit se.

Výhodou tohoto období je slabší turismus, a tak i levnější vstupy do známých míst. Tam, kde se jindy ztrácíte v davu se nyní můžete pozastavit a užívat si místní atmosféru. Dovolené na Bali jsou k prozkoumání zde.

Bali

Vánoce v Brazílii

Brazílie je největší křesťanskou zemí na světě. Ani zde se nevyhnete bujarým oslavám a kostelům na každém rohu. Brazilci velmi rádi vytváří betlémy neboli Presepio. Dárečky tu však nenechává Ježíšek ale Papai Noel.

I zde jsou Vánoce ve znamení společných večeří a radosti ze života. Ve velkých městech můžete večer očekávat i ohňostroj.

My pro vás máme selekci pobytů do Brazílie včetně LAST MINUTE nabídek se slevou až 59%!

Rio de Janeiro

Tak co, už máte dost toho shonu a nejraději byste se sbalili a oslavili Vánoce hezky v teple a po svém? Vyberte si LAST MINUTE zájezd a neváhejte změnit stereotyp každoročních Vánoc.

TIP: Pokud si stále nejste jistí, kterou zemi si vybrat, mrkněte na náš článek Kam Češi jezdí v zimě? a dozvíte se o destinacích víc.

Váš tým HPLM