Proč se vyplatí na Zakynthosu auto?

Ač se do Řecka Češi dopravují v největší míře letadlem, někdo to zkouší i autem a má tím pádem volný pohyb po celém ostrově. Ti ostatní, kteří jsou odkázáni na milost delegátů a jejích většinou předražených výletů nemají to štěstí prozkoumat tento ostrov sami. Zakynthos se k tomu přímo nabízí!

Naštěstí lze skoro na každé promenádě vklouznout do půjčovny aut (a scooteru, bugin, čtyřokolek a všeho možného) a auto si vypůjčit. Pro samotáře to pravděpodobně úplně výhodné nebude, ale cestujete-li ve dvou a více lidech, půjčovné např. 50 euro na pár dní už žádný finanční šok není.

Zakynthos je plný krásných míst, které stojí za to navšítívit bez dalších dvou desítek spocených spolucestujících v autobuse. Ať už zajedete na oběd do restaurace v zalehlé vesničce (kde vás místni velmi rádi přivítají) a nebo vyhledáte na mapě jiný bod, Zakynthos je na vaší jízdu malým autem z půjčovny připravený.

Na některých místech lze vidět změna krajiny z kvetoucí na vyhořelou požárem. Jinde přejedete z písčité pláže na kamenitou a k ní patří i plno možností sledovat ryby a korály. Známá místa tu vyjmenovávat nebudeme, v dnešní době si o nich lze přečíst na každém webu zaměřeném o cestování. My naopak doporučíme naplánovat výlet například do kláštěra Anafonitria na severozápadní části ostrova, nebo na sirnou pláž Xygia.

No a pak je tu samozřejmě důvod ten, že si po večeři můžete vyjet na kopec a sledovat romantický západ slunce v přítomnosti neúnavných cikád :).

Zde naleznete nabídku zájezdů na Zakynthos.

Doporučujeme mrknout na náš další článek, tentokrát o krásném Amalfi.

Váš HP tým

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten − four =