Všude dobře, doma nejlépe! Co nám nabídnou Čechy v době pandemie?

Otázka za milión: Kde je lepší strávit blížící se léto, doma – v Čechách, nebo někde jinde, na Jadranu, v Riviéře, u Rudého moře? Co nám nabídnou Čechy v době pandemie?

S odpovědí má většina jasno. Za předpokladu, že se situace s virem COVID-19 zklidní, je nyní chytřejší rezervovat např. chatu na srpen, než pobyt v Egyptě, či Chorvatsku. Jezera, hory, řeky, to vše nalezneme i v České republice a nyní je ta nejlepší doba pro plánování obnovení českého turismu a objevování místních krás!

Turismus v tuto chvíli závisí na třech faktorech: 1. epidemiologická opatření, která nezmizí ze dne na den, 2. schopnost přizpůsobení turistického odvětví nynějším pravidlům a za 3. vůle lidí vůbec dovolenkovat se v Čechách.

Místa u řek a jezer nabídnou jak relax, tak i aktivní dovolenou v přírodě, rafting, rybaření, kempování a jízdu na kole apod.

Kromě klasické dovolené (chata, hotel či pension), může být také zajímavý hiking a trekking. Na těchto místech je výhoda možného social distance a jako dělané jsou na to např. národní parky.

Jedna z možností, jak se vyhnout davu lidí o dovolené, je hiking.

Na hradech a zámcích, kde se nabízejí poznávací zájezdy, se nyní bohužel nemohou podřídit dnešním bezpečnostním požadavkům a v létě některé tyto požadavky pravděpodobně budou ještě platit.

Samozřejmě lze tvořit malé skupinky určené k prohlídce a dodržovat bezpečnou vzdálenost, ale zdaleka to nebude komfort, na který jsme zvyklí. Na druhou stranu by na vašem seznamu míst k navštívení neměly tyto hrady a zámky chybět, protože jich většina nabízí nejen velké parkoviště (kde tu bezp. vzdálenost dodržet lze), ale také krásné a velké parky.

Na přeplněná parkoviště je samozřejmě třeba dávat pozor a to samé platí i na čekání ve frontách u stánků s občerstvením. Je třeba myslet na to, že koronavirus COVID-19 nezmizí přes noc a je jen a jen moudré být opatrný a dodržovat bezpečnou vzdálenost od lidí ať už se nacházíme v obchodě, či na pláži, nebo v restauraci.

Čechy nám toho jistě nabízí opravdu hodně a na našem webu HYPERLASTMINUTE postupně naleznete tipy na krásná a zajímavá místa. A co cestování do zahraničí po pandemii? Čtěte naše zamyšlení!

S trochou plánování a selského rozumu i léto 2020 může být nezapomenutelné, co myslíte?

Máte tipy na místa, která navštívit? Uvítáme vaše nápady!

Váš tým HPLM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − 9 =